Головна

Значення топографо-геодезичних обстежень

    Проведення топографо-геодезичних обстежень та вишукувань, згідно Основам земельного законодавства, є однією з землевпорядних дій, що включено до землевпорядкування. Воно покликане забезпечити топографічною основою у вигляді карт та планів інші землевпорядні дії.
    До складання проектів, в процесі їх складання та в завершальній стадії виконують наступні геодезичні роботи:
    1. Побудова геодезичного зйомочного обґрунтування у вигляді типових систем трикутників, полігонометричних, теодолітних, тахеометричних, мензульних та нівелірних ходів, засічок з густиною та точністю в залежності від прийнятого масштабу знімання та висоти перерізу рельєфу.

2. Знімання: аерофототопографічні (контурні, комбіновані, стереотопографічні), фототеодолітні, мензульні (топографічні — з зніманням рельєфу, контурні), теодолітні, тахеометричні, нівелювання поверхні, разних масштабів і з різною висотою перерізу рельєфу в залежності від вимог до точності  обстеження та проектування об’єктів.
    3. Оновлення планів та карт — складання їх за результатами нової аерофотозйомки з використанням існуючих матеріалів геодезичного обґрунтування та старих зйомок. У цьому випадку польові роботи часто обмежуються маркуванням пунктів геодезичного обґрунтування, додатковим дешифруванням з’явившихся на аерознімках контурів ситуації, відновленням, дешифруванням або зніманням меж землекористування, якщо їх не представляється можливим з необхідною точністю нанести на план (карту) за результатом попередніх знімань.
    4. Коректування планівзйомка та нанесення на існуючий план (карту) об’єктів, що з’явилися і видалення з плану зниклих об’єктів і контурів ситуації.
Перераховані чотири види геодезичних робіт виконуються за відсутності доброякісних планів та карток на територію землекористування, на якій проводиться землеустрій.
    5. Складання та оформлення планів та карт на основі виконаних зйомок.
    6. Визначення площ землекористування та угідь з складанням експлікацій.
    7. Складання проектних планів — копій з планів та карт.
    8. Попереднє (ескізне) проектування об’єктів.
    9. Технічне проектування об’єктів.
    10. Підготовка до перенесення проекта в натуру.
    11. Перенесення проекту в натуру.
    12. Виконавчі зйомки.
    13. Спостереження  за деформацією і осадками споруд.